Eesti on endiselt huvitatud Ignalina tuumajaama projektis osalemisest, kinnitas majandusminister Juhan Parts pärast eilset kohtumist Vilniuses sealse uue valitsuse liikmetega, kirjutab Postimees.
Juhan Parts kinnitas, et kuigi ajakirjandusest on läbi käinud sõnum, et üks Leedu erafirma on sõlminud Venemaalt elektri ostmise lepingu, pole Leedu valitsusel mingit huvi osaleda Kaliningradi tuumajaama projektis.
Elektri impordi kohta kolmandatest riikidest kehtib aga Partsi sõnul kõigis kolmes Balti riigis ühesugune käsitlus, mis ei luba turgu moonutada.
Akadeemik Endel Lippmaa kinnitas, et Eestil ei tohiks Leedu tuumajaamaga midagi tegemist olla. «See on läbikukkunud projekt, sellest ei tule enam midagi,» oli ta veendunud ja lisas, et Eestile on tuumajaama küll vaja, kuid see tuleks ehitada iseseisvalt, mitte koos kellegi teisega.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Enimloetud

1
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
2
Uudised
  • 29.06.26, 09:55
Galerii: Kaarsilla Kinnisvara sai Port Athena viimase maja sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
4
Uudised
  • 30.06.26, 12:36
Nüüd liiguvad Lätti ka Eesti üüriinvestorid
Kristjan-Thor Vähi: Paljud investorid jagavad meie vaadet, et eelmisel aastal alanud suurem turu kasvufaas alles kogub hoogu
5
Uudised
  • 30.06.26, 10:51
Estmak Capitali arendatud ja NOBE ehitatud hotell sai tipptunnustuse
6
Uudised
  • 30.06.26, 06:30
Flipitud korterid lähevad kui kuumad saiad
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele