• 20.03.09, 12:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koolidirektor: õppejõude võiks meelitada Eestisse jääma palgaga

Eesti vajaks häid õppejõudusid ülikoolide juurde ning teadlasi uusi tehnoloogiaid arendama, ütles Äripäevale Tallinna Reaalkooli direktor Gunnar Polma, kes neid siia meelitaks kõva palganumbriga.
„Kindlasti üks asi, mis huvitab võimekaid inimesi, kes muidu otsiks tööd mujalt, on reaalpalk,“ rõhutas Polma. „Võimalus kodumaal elada võimaldab neid mitte absoluutskaalas mõõta, aga teatud tase peab olema kindlustatud,“ lisas ta otsest palganumbrit välja ütlemata.
Veel pidas Polma oluliseks vabadust loomingulistel inimestel otsuseid teha. „Oleme väike maa ja saame kiirelt silma paista,“ rõhutas Polma kolmandana karjääri olulisust nutikate eestlaste Eestisse tagasi toomisel.
Enamolulistest valdkondadest nimetas koolidirektor uute tehnoloogiate välja töötamise, mis viiksid Eesti uuele tasemele ning võimaldaks paljudel tööd saada nende arendamise ja edasimüümise läbi. „Väga vajalik on, et Eestisse jääksid need õppejõud, kes suudaksid sellel alal õpetada ja õpilasi motiveerida,“ võttis Polma oma kommentaari kokku.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Äripäev küsis tänase päevaküsimuse raames kuidas tuua Eestisse tagasi eestlaste ajud.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Enimloetud

1
Uudised
  • 22.10.25, 09:43
Liven kavatseb Haaberstisse 20-miljonilist arendust
2
Uudised
  • 09.10.25, 11:59
Sooman: Pool miljonit perekorteri eest Tallinnas – pole nagu loogikat
3
Suur lugu
  • 25.11.25, 06:30
Hooneteuputus keerab kinnisvaraturu pöörisesse. Unusta eluasemete hinnatõus!
See puudutab linnavõimu, arendajaid, arhitekte, ehitajaid. Turvavööd hoidke ligi.
4
Uudised
  • 15.10.25, 10:42
Maaklerid vingerdavad käibemaksu eest. Konkurent: see ajab lihtsalt närvi
5
Uudised
  • 10.10.25, 11:00
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
6
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid otseetris kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele