2010.a aastal võivad ehitusmahud Balti
riikides läinud aastaga võrreldes poole väiksemad tulla, ütles AS Nordecon
Internationali nõukogu esimees Toomas Luman.
"Kui paljud muud sektorid võivad tänavu põhjast läbi saada, siis ehitussektor enne 2010. aastat kindlasti põhja ei saavuta," tsiteeris Lumanit agentuur Bloomberg.
Läinud aasta neljandas kvartalis kahanesid Eesti ehitusmahud statistikaameti andmeil aasta baasil 19,8%, mis on suurim langus üheksa aasta jooksul. Sektori usaldusindeks oli Euroopa Komisjoni andmetele veebruaris rekordmadalal kõigis kolmes Balti riigis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.