• 02.04.09, 08:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuhu tüürivad tulemused?

Tuleva nädala teisipäevast hakkab USAst ridamisi tulema selle aasta esimese kvartali tulemusi. Otsa teeb lahti alumiiniumitootja Alcoa. Head küll loota ei ole, aga vähemalt saame praegusest olukorrast selgema pildi - kas läheme samamoodi edasi või siiski on kergeid märke paranemisest?
Kvartalitulemuste saabudes räägitakse ikka, et nüüdsed numbrid saavad tuleviku suhtes otsustavaks. Minu meelest on seda enamikel juhtudel palju öeldud, sest vaid harva, kui kvartalitulemused trendi muuta suudavad, tihti jätkatakse nii nagu enne. Kuigi, tõsi, täpsemat infot olukorra ja tuleviku hindamiseks saab neist alati.
Bloombergi kogutud analüütikute keskmise prognoosi järgi kukuvad Standard Poor's 500 ettevõtete kolme kuu kasumid mullusega võrreldes 36,4%. Võib üsna kindel olla, et suund on analüütikutel õige, täpse ulatuse saame aga teada mõne aja pärast. Viimastes kvartalites on analüütikud pakatanud küll liigsest optimismist.
Siiani on USA majanduses asjad ainult halvemaks läinud, sest kinnisvarahinnad kukuvad endiselt, töötajaid koondatakse ikka veel suurte hordide kaupa, palgad langevad. Mõningaid pisikesi positiivseid signaale küll on tulnud, nagu laenutaotluste arvu suurenemine või väited pankade paremaks muutunud päevade kohta, kuid suure tõenäosusega ei suuda need veel tegelikesse kasumitesse pööret tuua.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Olulisemaks suunaandjaks teiste suunaandjate seas saab loomulikult finantssektor - kas jutud olukorra paranemisest vastavad tõele? Siin võib seda isegi mingil määral uskuda, sest varade mahakandmised on tuure maha võtnud ja väiksemaks muutunud intressimäärad on ka raha tasapisi turgudele vabamalt liikuma pannud. Siiski on raske uskuda, et see paranemine on niivõrd märgatav, et indeksid ümber käänatakse ja uuele pikale tõusule suunatakse.
USA valitsuse pingutused majandus taas jalgadele aidata võiks küll selle aasta jooksul tulemusi andma hakata, kuid usutavasti ei saa me positiivset mõju selle aasta esimese kolme kuu tulemustest veel välja lugeda.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat
Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib visiooniga arendajat sadamate vahelisele alale. Müüki saabunud kinnistud Süsta tänaval ühendavad endas strateegilise asukoha, suuremahulise arenduspotentsiaali ning mitmekülgsed kasutusvõimalused.

Hetkel kuum

Vektori jõuõlaks teiste sarnaste arenduste kõrval on kvaliteet.
Uudised
  • 22.04.26, 10:40
Pindi ja Nordecon müüvad Vektori elu- ja äripindu. Ent sellel arendusel on oluline eelis
Hoone arendajal pole põhjust nutta - selle hoonega ollakse pikas plaanis võidus
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Uudised
  • 20.04.26, 06:00
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Olulisemad muudatused puudutavad just planeerimismenetlust
Uus Maa juht Argo Pillesson.
Uudised
  • 24.04.26, 11:27
Pealinnas on 3 alahinnatud kinnisvarapiirkonda, mille hind tõusma hakkab
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Uudised
  • 21.04.26, 15:01
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Kui tehinguga seotud lisakulud vähenevad, aitab see tuua turule inimesi, kes muidu jääksid veel ootama, märgib LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uudised
  • 20.04.26, 11:51
Turuergutamine: LVM ja SEB katsetavad 0-eurost notarikulu ja laenulepingut
Suurettevõtja ja mullusuvise linnapea kandidaadi Urmas Sõõrumaa sõnul on Tallinn oma pargialadega veel Põhjamaade või Saksamaa tasemest kaugel.
Saated
  • 23.04.26, 09:57
Vestlus Sõõrumaaga: Tallinnas tuleb viia autod maa alla ja jätta jalakäijad maa peale. Ent see on vaid asja 1 tahk, neid on veel
Mis on linnaruumis out ja mis on in? Mida on ühist Tasinkil, Vektoril ja Metro Mustamäe tee arendusel?
Seileri Kvartali II etapi ehitustanner, siin peaksid majad valmima aasta pärast. Taamal laiub Pärnu linnasüda.
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele