• 02.04.09, 16:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nordea: isiklik pensionimakse peaks jätkuma

Kui riik otsustab peatada omapoolse 4% maksmise II pensionisambasse, peaks iga inimese isiklik pensionimakse ikkagi jätkuma, ütles Nordea Pensions Estonia juhatuse liige Kadi Toompere.
Riigile ei anna kokkuhoidu inimese isikliku panuse ehk täiendava kahe protsendi peatamine II sambasse – see peaks ikka jätkuma, põhjendas ta.
Toompere sõnul õõnestab valitsuse otsus peatada sissemaksed II sambasse riigi usaldusväärsust maksumaksjate ees. "On ju teise samba lansseerimisest alates kinnitatud, et kohustuslik kogumispension tuli, et jääda," märkis ta. Lisaks toodi riskide hajutamisest rääkides ka välja, et sambal puudub poliitiline risk, meenutas ta.
Aastal 1997 loodud Eesti pensionikontseptsioon nägi Toompere kinnitusel ette, et jätkusuutlik pension on võimalik vaid kolmele sambale toetuvana. "Õõnestades selle olulisimat ja värskeimat II sammast ning andes ka III samba osas vastakaid signaale – ähvardades tulumaksusoodustuse äravõtmisega – võib kindel olla, et tulevikus puuduses elavad pensionärid tulevad ikka valitsuse uksele koputama," rääkis ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Toompere ütlusel ei tähenda kaheks aastaks peatatud maksed ainult puudujäävat raha isiklikele pensionikontodele, vaid ka selle raha poolt toodetavat tootlust. "Keskmiselt palgalt makstava pensionimakse peatamine 24 kuuks tähendab 20 aasta perspektiivis ligi 70 000 krooni väiksemat pensionireservi," kinnitas ta. Seega praeguse keskmise riikliku vanaduspensioniga läbi jagatuna umbes 16 kuud vähem pensioni, lisas Toompere.
Praeguses aktsiaturgude madalseisus on tema sõnul just parim aeg investeeringute tegemiseks. "Ei ole õige võtta inimestelt seda võimalust praegu varasid oma pensioniea toetuseks oluliselt odavamalt osta, kui see tõenäoliselt kahe aasta pärast võimalik on," märkis Nordea Pensions Estonia juhatuse liige.
Kuigi enamike Eesti pensionifondide osaku puhasväärtus on viimase aastaga oluliselt langenud, aitab pidev regulaarne investeerimine miinuse poole kiiremini tasa teha, lisas Toompere.
Tema kinnitusel tasub investeerida kolmandasse pensionisambasse nii kaua, kui sellel kehtib veel maailmas ainukordselt helde tulumaksusoodustus kehtib.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Tahad investeerida ja tehingut, sea sammud näiteks Tartu Annelinna.
Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus, Luxumi juht Lii Salusaar ja LUXUMi brändi- ja turundusjuht Marek Tabur.
Uudised
  • 04.11.25, 11:39
Tubli tegu! Eesti luksuskinnisvarabüroo tõi Euroopast 3 auhinda
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele