Pankade ja teiste laenuandjate konkurentsivõitlus on saavutanud uue taseme, vahendas rus.db.lv ajalehte Telegraf, mille andmetel kisklevad erinevad krediidiasutused üksteist üle trumbates tarbimislaenudega kimpu jäänud lätlaste korterite pärast.
Seadusandluse aukude tõttu saab korterile seada nii mitmemiljonilise hüpoteegi kui tagada korteriga lihtkirjaliku järelmaksulepinguga ostetud tolmuimejat või kohvikeetjat. Seetõttu on mitmekordsete võlgnike tagatisvara realiseerimisel läinud tõsiseks löömaks.
Koer on maetud Läti tarbijakrediidi seadusse. Tarbimislaenu saamiseks pöördusid lätlased mitte panka, vaid paljudesse erinevatesse liisingufirmadesse, kus standardlepingu kohaselt said nad oma oste tagada juba eluasemelaenu tagatiseks panditud korteriga.
Kui raha juba nappis, jätkasid paljud lätlased eluasemelaenu tagasimaksmist, jäädes samal ajal võlgu näiteks tolmuimeja ning külmkapi eest. Seepeale muutusid liisingufirmad närviliseks, tõid lepingud välja ja hakkasid oma ehk kortereid nõudma. Kannatajaks võib sellises protsessis jääda mitte üksnes võlgnik, vaid ka talle eluasemelaenu andnud pank.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.07.26, 10:26
Kinnisvarajuhid: ostjad on turule tagasi tulnud, kuid muutunud soovidega
2
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
3
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
4
Uudised
  • 24.07.26, 08:00
Kuidas saavad korteriühistud võidelda petturite vastu?
5
Uudised
  • 22.07.26, 08:00
Halva ruumi eest ei jää arve tulemata
Kehv linnaruum on pikaajaline kulu inimestele, ettevõtetele ja linnale
6
Uudised
  • 24.07.26, 09:45
Invego Läti arenduste müük paisus 130%
Arendusfookus on lahkunud Lätisse

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele