Vandeadvokaat Leon Glikmani sõnul peaks enne II pensionisamba maksete peatamist muutma sotsiaalmaksu-ja pensionikindlustuse seadust. Minimaalselt.
"Juhul, kui ei oleks õigustatud ootuse printsiibi rikkumist. Õigustatud ootuse printsiipi on samuti rikutud. Kui inimesi meelitati liituma vastava sambaga, siis anti inimestele täiesti tagasivõtmatu lubadus teostada riigipoolseid juurdemakseid. Ilma igasuguste reservatsioonideta. Oleks see kirja pandud, et kehvematel aegadel võime seda peatada või oleks selline klausel oleks seaduses sees, siis ei oleks õigustatud ootuse printsiibi rikkumist, aga sel juhul ei oleks olnud ilmselt ka massilist investeerimist pensioni 2. samba fondidesse," arutleb Glikman.
"Veelgi enam. Kanti ka kulusid, päris kõrgeid fondihaldustasusid maksti. Oleks inimene praegust olukorda ette aimanud, oleks ta võib-olla selle raha kuhugi mujale paigutanud. Kinnisvara ei ole praegusel hetkel hea idee, aga veel on ju küll ja küll võimalusi," märgib tippjurist.
Glikmani sõnul ei saa valitsuse tänast otsust inimeste petmiseks nimetada, sest seda ei plaanitud ette. "Aga seda oleks pidanud juba II samba juurutamisel rõhutama, et tulevik ei ole kohustatud olema helge. Reserveerime endale õiguse kriisiolukorras maksed peatada, aga seda ei tehtud. Valitsus oleks pidanud võimalikku kriisiolukorda ette nägema, sest ega see pillerkaar ei saanud igavesti kesta. Kui korraldatakse aktsiaemissioon, siis ju prospektis on ju kõik kirjas. Seal on positiivsed küljed, aga seal on ka negatiivne pool kirjas," selgitab Glikman.
Tema sõnul saaks valitsuse otsust märgatavalt lihtsamini vaidlustada kui mõnda seadust. "Päris tugevad šansid on aga kahju hüvitamise nõue rahuldatud saada. Kui võetakse vastu põhiseaduse vastane seadus, siis selle alusel annab küll kahjusid nõuda," on Glikman veendunud.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 22.06.26, 11:47
Liven rühib edasi ja ostab Berliinis järgmise kinnistu
Liveni Berliini projektide investeeringud on väärt priskeid miljoneid. Andero Laur vaatab tulevikku optimismiga
2
Saated
  • 22.06.26, 10:41
Maakler näeb Tallinna lähivallas investoritele head võimalust
3
Uudised
  • 04.12.11, 14:02
Isamaalaste abil miljonäriks
4
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
5
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.
6
Uudised
  • 22.06.26, 06:30
Välisresidentidest korteriostjate enamik on väljastpoolt Euroopa Liitu
Vaata, kuidas on korterihuvilistest välisresidentide struktuur muutnud 6 aastaga.

Hetkel kuum

Marienholmi I etapis valmis viis hoonet kokku 50 korteriga (projekteerisid 3+1 arhitektid, sisearhitektibüroo KAMP ja maastikuarhitektid Tajuruum). Poolsaare tipu pool hakkab asuma II etapp (projekteeris BOA Arhitektid).
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
Ega hõisata ei ole: Uus Maa juhatuse liige Mika Sucksdorff paneb Helsingi ja Tallinna eluasemeturud kõrvuti.
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
1Partner Kinnisvara maakler Helen Šank näitab, mida üürnikud tahavad.
Uudised
  • 18.06.26, 07:15
Üürituru ekspert näitab millises pealinna piirkonnas millist üüri küsida
Uus Maa kinnisvaraturu eksperdi Risto Vähi sõnul ei osteta suvilaid enam üksnes suvepuhkuseks.
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.
Nurgakivipanijad valmistavad ette kapslit.
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.
Visioon 2028. Visuaalil keskel vasakul asuva kaheksast majast koosneva M-hoone rekonstrueerimistööd peaksid valmima 2028. aastal. Selle kompleksi keskele on planeeritud Teatri väljak. NB! Estonia teatri ees juba on Teatri väljak. Kuidas nendel edaspidi teha vahet?
Uudised
  • 15.06.26, 12:57
Silme ees pool miljonit kultuurituristi: Piilmannid kolivad Linnar Viiki näitusepinna telki ja siis eraldi majja
LHV jaepanga finantseerimisteenuste juht Catlin Vatsel näitab ära, milliseid järeldusi pank teeb.
Uudised
  • 17.06.26, 06:15
Mida pank Sinu kohta uurib, kui soovid võtta kodulaenu?
Riia ärimaastik areneb kiiresti ning Grīziņdārzs on kujunemas üheks neist paikadest, kus ajalooline linnamiljöö ja kaasaegne ettevõtluskeskkond kohtuvad loomulikul viisil.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele