Hispaaniat tabanud kinnisvaraturu krahh
loob võimalusi kinnisvara soetamiseks väga soodsa hinnaga, kirjutab Wall Street
Journal.
Euroopa üks suuremaid panku Grupo Santander SA käivitab varsti veebilehe, kuhu tuleb müüki 950 uut maja 20%se allahindlusega.
Tegemist ei ole heategevusega – läinud aastal võttis pank üle 1300 maja, kui arendajad, kellele pank laenu oli andnud, maksevõimetuks muutusid. 2008. aasta lõpus oli panga bilansis kinnisvara 3,8 miljardi euro väärtuses.
Sarnased arengud on paljudes teistes Euroopa riikides, kus halbade laenude osakaal pankade kinnisvaraportfellis kasvab, kirjutas leht.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.