Venemaa ettepanekud energeetika uutest
õiguslikest alustest ei asenda kehtivat energiahartat, teatas Euroopa Liidu
lätlasest energiavolinik Andris Piebalgs.
"Energiaharta on riikide poolt alla kirjutatud ja ratifitseeritud ning seda millegagi asendada on võimatu," kommenteeris Piebalgs RIA Novosti teatel täna Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi ettepanekuid Euroopa energeetika kohta.
Venemaa pole 1991. aastast pärinevat energiahartat tänini ratifitseerinud. Medvedevi poolt 20. aprillil Soomes välja käidud dokumendi projekt kajastab Venemaa vastuseisu ELi jätkuvatele energiareformidele, mis kahandaks Venemaa mõjuvõimu energiakandjate transpordi üle. Eriliselt on Venemaal kopsu üle maksa ajanud ELi-Ukraina ühisdeklaratsioon gaasi transpordisüsteemi moderniseerimiseks, milles Gazpromil kohta ei ole.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kortermajade probleemid ei alga tavaliselt suurtest kriisidest, vaid väikestest asjadest, mis unarusse jäävad. Piisab ühest tegemata jäetud otsusest, ühest edasi lükatud hooldusest või vastamata kirjast, kui kuude ja aastate jooksul koguneb kõigest nähtamatu koorem, mille mõju tuntakse siis, kui võib olla liiga hilja.