7. mai 2009

Riigikohus muinsuskaitsega maja pärast kimpus

Toomel ruumipuudust tundva riigikohtu plaan ehitada vallikraavi teisele kaldale uus kohtumaja põrkas muinsuskaitse vastuseisule, kes polnud nõus ruumi tegemiseks kolme kaitsealuse puumaja lammutamisega.

Riigikohus, täpsemini Riigi Kinnisvara AS riigi kõrgeima kohtu ülesandel, sätib uut kohtumaja sellesse paika Liivi tänava arhiivihoone ja uue anatoomikumi vahel, kuhu 1990. aastatel kavandati Eesti Rahva Muuseumi uut hoonet ja murti piike vanade puitmajade saatuse üle, kirjutas Tartu Postimees.

Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu teatas oma aprillikuises kirjas viitega muinsuskaitsenõukogu seisukohale, et hooned Liivi 3, Liivi 5 ja Näituse 6 on kinnismälestised koos oma kaitsevööndiga ja seetõttu ei ole võimalik ka neid teisaldada, rääkimata lammutamisest.

Riigikohus ei mahu senisesse hoonesse ära ühelt poolt seepärast, et kasvanud on töömaht, alustanud on kohtupraktika analüüsi üksus ning õigust mõistvatele kolleegiumitele on lisandunud nõunikke kohtuasjade ettevalmistamiseks, selgitas riigikohtu direktor Kerdi Raud.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806