14. mai 2009

Kuidas vähendada palka?

Veel sügisel tekitas Jüri Käo ja mõne teisegi ettevõtja idee palku vähendada inimestes reaktsiooni: "Olge nüüd! Seda ei juhtu! Seaduski juba ei luba seda teha!".

Nüüd jääb palgakärbetest puutumata ettevõtteid iga päevaga aina vähemaks ning sellest on saanud igapäevane kohvikõrvane jutt – kas teil juba vähendati palku? Kuigi palkade vähendamine pole kaugeltki meeldiv kummalegi poolele, on seda võimalik teha seadusi järgides ning valutumalt.

Kommentaar

Karin Madisson, advokaadibüroo Sorainen partner

Kui palga vähendamiseks läheb: jagage töötajatele informatsiooni! Ärge edastage neile palgavähendamisteateid SMSi teel ega jätke neid ümbrikuga töölauale.

Kui töötajatele ei selgitata palga vähendamise põhjuseid, on väga tõenäoline, et palga alandamist minnakse vaidlustama. Halvemal juhul tunnevad võtmetöötajad ennast niivõrd solvatuna, et ei ole enam nõus edasi töötama ka endise palgaga, ja nad eelistavad hoopiski lahkuda. Kui reeglina võidab palkade alandamisest tööandja, siis valesid meetodeid kasutades ei pruugi see üldsegi nii olla.

Vaidluste puhul on üks reegel: tööandjate vastu, kes oma töötajatega halvasti või ebaõiglaselt käituvad, minnakse põhimõtte pärast kas või riigikohtuni välja. Töötasu nõude esitamise aegumise tähtaeg on kolm aastat.

Soovitused, kuidas seda täpselt teha, on koostatud advokaadibüroo Sorainen advokaadi ja partneri Karin Madissoni ning Äripäeva seminari abiga.

Teemast saab pikemalt lugeda tänasest Äripäevast.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474