Saaremaa Lümanda valla algatusel kehtestati
detailplaneering Jõgela küla Pilguse kinnistule, kus Soomest pärit pere on
viimased aastad ajanud ebaseaduslikku turismiäri.
Kuigi detailplaneering alles kehtestati, on soomlased juba mitu viimast aastat pakkunud Jõgela külas firmaga Ratsukievari OÜ ja samanimelises kohas eelkõige ratsutamisturismile suunatud teenust. Püsti on pandud viis kämpingut ja lisaks abihooned, ehkki valla luba selleks pole, kirjutas Meie Maa.
Nüüd näeb Lümanda vallavolikogus vastu võetud detailplaneering ette, et lisaks viiele olemasolevale kämpingule rajatakse 12 hektari suurusele maa-alale veel kaheksa kämpingut. Lisaks ehitatakse alale ka kohvik-baar.
Kämpingukompleksi omanik Tuula, kes pärast enda nime täpsustamise soovi kõne katkestas, põhjendas kehva paberimajandust sellega, et nad pole saanud piisavalt infot asjaajamise korrast. "Paberimajandus on täiesti mõttetu, nii keeruliseks aetud," selgitas soomlanna lisades, et kehva majandusolukorra tõttu ei tule kaheksa uue kämpingu ehitamine lähiajal kõne alla.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.