Eesti peaminister Andrus Ansip ja Soome
peaminister Matti Vanhanen tõdesid tänasel kohtumisel, et merealuse
elektrikaabli Estlink 2ga, mida on lubanud rahastada ka Euroopa Liit, peab
kiiresti edasi liikuma.
„Siiani on Estlink 2ga sujunud kõik plaanipäraselt,“ ütles peaminister Ansip ning lisas, et väga oluline on kasutada ära Euroopa Liidu poolt lubatud 100 miljonit eurot kaabli ehitamiseks.
Kõige optimistlikuma plaani kohaselt peaks Estlink 2 valmima 2013. aasta jooksul. „Eesti jaoks on Estlink 2 ka energiajulgeoleku küsimus ja on meie jaoks äärmiselt oluline,“ ütles Ansip.
Peaministrid leppisid kokku, et Eesti ja Soome põhivõrk koostavad kaabli valmimise konkreetse ajakava.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Matti Vanhanen ja Andrus Ansip
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.