Naftogaz Ukraina otsib kiirkorras 150-200
miljonit dollarit, et maksta tänavu mais tarnitud vene gaasi eest, vahendas
Lenta.
Naftogazi rahalistest raskustest kirjutas viitega Ukraina naftafirma anonüümsele allikale ajaleht Vremja Novostei. Raha tuleb leida aga juba selle nädala lõpuks, muidu tõlgendab Gazprom makse hilinemise taas lepingu rikkumiseks ja rakenduvad sanktsioonid.
Jaanuaris sõlmitud lepingu kohaselt peab Ukraina saadud gaasi eest maksma järgneva kuu 7. kuupäevaks. Kui seda ei tehta, tuleb hakata gaasi eest 100%liselt ette maksma.
Gazprom on avaldanud arvamust, et pole kindel, kas Naftogaz suudab tähtajaks maksta. Ukraina maksevõimes on kahelnud ka Venemaa president Dmitri Medvedev, kes on lubanud Ukrainale laenu anda vaid siis, kui osa laenusummast tuleb Euroopa Liidult ning Rahvusvaheliselt Valuutafondilt IMFilt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Möödunud kuul maksis Naftogaz 6. kuupäeval, kui kandis üle 625 miljonit dollarit.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.
Hetkel kuum
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid