4. juuni 2009

Uus investeerimisfond rajab Kaasanis parkimismajade keti

Eesti ettevõtte AS Oilikeni eestvõttel asutati kinnine investeerimisfond Venemaal, mis rajab mitmetasandiliste parkimismajade võrgu Tatarstani pealinna Kaasanisse.

Fondi valitseb varahaldusettevõtte Ak Bars Capital, mis kuulub Ak Bars pangagruppi, teatas AS Oiliken. Ak Bars Capital on üks suuremaid investeerimisfirmasid Venemaal ning see asub hallatavate varade mahtu poolest 14. kohal.

Kinnine investeerimisfond Ak Bars – Stability registreeriti Venemaa Föderaalses Finantsturgide Ametis tänavu 23. aprillil. Fondi esimeseks investoriks oli AS Oiliken.

Vedelkütuse sisseveo ja hulgimüügiga tegelev AS Oiliken asutati Eestis 1994. aastal. Täna arendab ja juhib äriühing erinevaid investeerimisprojekte.

Äripäeva infopanga Agent andmetel juhib ASi Oiliken Sergei Jurkin, firma nõukogusse kuuluvad Tatjana ja Vladimir Šapovalenko ning Roman Zaitsev.

AS Oilikeni omanikuks on osaühingu Fabula Baltic kaudu Vladimir Šapovalenko.

2006. aastal kirjutas Äripäev Šapovalenkost kui ühest Eesti 500st rikkamast inimesest. Šapovalenko paiknes toona 61,9 miljoni krooniseks hinnatud ettevõtete Fabula Baltis OÜ ja Baltred OÜga otse reklaamiärimehe, Vatson Vatsoni ja Mediapooli omaniku, Rain Teimanni järel 349. kohal.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806