Rahandusministeerium plaanib müüa avalikul
enampakkumisel 132 hoonestusõigusega koormatud kinnistut, millel paiknevad
mobiilimastid.
Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnajuhataja kohusetäitja Kristi Jõesaar ütles, et nendest hoonestusõigustega koormatud kinnistutest võiksid huvitatud olla eelkõige mobiilsideoperaatorid, kuna suuremal osal kinnistutest asuvad mobiilimastid.
Jõesaare sõnul on enampakkumisele minevate kinnistute keskmiseks suuruseks 4434 ruutmeetrit, kuid maatükkide suurus varieerub oluliselt. "Kinnistud asuvad üle kogu Eesti," ütles Jõesaar, Varasematel aastatel pole ministeerium taolisi kinnistuid müünud, lisas ta.
EMT avalike suhete juht Kaja Sepp ütles, et EMT juhatus pole oksjonil osalemist veel otsustanud. "See teema on nii uus ja juhatus pole seda veel arutanud," selgitas ta. Samas ei soovinud Sepp avaldada riigi kinnistutel asuvate EMT mastide arvu, ehkki ei pidanud seda strateegiliseks näitajaks.
"Tele2 ei plaani osaleda riigi kinnistute avalikel enampakkumistel," kinnitas Tele2 Eesti turundusdirektor Kristjan Seema Äripäevale.
Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen kommenteeris, et Elisa on huvitatud kõikide firma võrkude ja tugijaamadega seotud kinnistute ostmisest. "Taolisi kinnistuid oleme kogu aeg ostnud ja ostame ka edaspidi," sõnas ta. Enamasti paiknevad tugijaamad kinnistutel, mida ei saa eriti muul otstarbel kasutada ja seepärast on ka hinnad taskukohased, lisas ta.
Seppänen märkis, et enampakkumiste korraldamine on hea mõte ja omanikuvahetus vähendab mobiilioperaatorite püsikulusid. "Samas kui asetan end praegu riigijuhtide kingadesse, leian, et kinnisvara müügiks on küll väga vale aeg," arvas ta.
"Ka riik peaks hetkel tegelema püsikulude vähendamisega," kommenteeris Seppänen. Lihtne näide – riik peaks olemasolevat kinnisvara kasutama Eesti Politsei kontoripinnana, selle asemel, et maksta turuhinnast rohkem kui kaks korda kõrgemat renti Tallinnas Pärnu maanteel asuvate ruumide eest, selgitas ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?