Tallinna linnavalitsus teatas, et plaanib linnavolikogule esitada eelnõu, mis lubaks soodsa maja saanud Saviliiva elanikel eluruumide juurde kuuluva maa erastada.
Eelnõu kohaselt müüakse 32 ühepereelamuga hoonestatud kinnistut otsustuskorras nende kinnistute hoonestusõiguste omanikele maatüki maksustamishinnaga, teatas Raepress.
„Tegemist on Tallinna linna omandis olevate Saviliiva elamurajooni kinnistutega,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.
Kokku 11,66 ha suurusele alale elurajooni rajamiseks seati ASi Merko Ehitus kasuks hoonestusõigus. Ala jagati vastavalt detailplaneeringule 60 katastriüksuseks ning Tallinna linna ja ASi Merko Ehitus vahel sõlmiti hoonestusõiguse seadmise leping.
Saviliiva elamurajooni hoonestaja ehitas alale 32 ühepereelamut ja 13 kortermaja 182 korteriga. Hoonestatud kinnistute hoonestusõigus anti üle eluruumi omandanutele.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
2
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
3
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
4
Börsiuudised
  • 03.08.26, 14:52
Fondijuht: Everaus rikkus selgelt võlakirjatingimusi
5
Uudised
  • 04.08.26, 10:22
Muinsuskaitse ekspert: Estonia laiendamise diskussioon on läinud lahmivaks ja muinsuskaitset tühistavaks
Eile hommikuses intervjuus tuli juttu Estonia juurdeehituse mõjust Tallinna vanalinna väärtustele
6
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda

Viimased uudised

Hetkel kuum

Megadiili võrmefiguur EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tunneb rõõmu.
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Arco Vara juht Rait Riim
Saated
  • 03.08.26, 11:17
Arco Vara juht: Lõuna-Euroopa inimesed võivad tuua Eesti kinnisvaraturule uusi ostjaid
See aasta on olnud meile järjekordne kasvuaasta, mille üle olen varjamatult uhke, rõõmustab Viljar Arakas.
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
See on alles algus.
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid
Arco Vara juht Rait Riim.
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
Näeme suurt nõudluse kasvu Tallinnas ja Riias uute korterite järele, märgib Hepsori juht Martti Krass
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
Elamus Kinnisvara tegevjuht ja kutseline kinnisvaramaakler Maia Karro omab eluasemeturul põhjalikku kogemust.
Uudised
  • 04.08.26, 06:30
7 olulist seika oma esimese kodu ostmisel ehk kuidas mitte minna valikuga alt
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele