Swedbank hindas Kobe grupi võlakirjad 2009.
aasta alguses alla ja praegu on nende osakaal pensioniportfellides
kaduvväike.
"Uudises toodud numbrid (2008. aasta lõpu seisuga - toim) ei vasta tegelikkusele. Tänaseks on Kobe grupi võlakirjade, sh Kobe Investmentsi mõju meie pensionifondidele marginaalne, kuna neid võlakirju omavad meie portfellid minimaalselt," ütles investeerimisfondide fondijuht Jelena Fedotova Äripäevale.
"Põhjuseks on see, et oleme aasta algusest vastavasisulised allahindlused Kobe grupi võlakirjadega juba teinud. Näiteks K3 fondis on Kobe võlakirjade osakaal 0,016% ehk siis peaaegu nullilähedane. Arvame, et allahindlus on adekvaatne, kuna võlakirjade tähtaeg on möödas," selgitas ta.
Fedotova lisas, et kui peaks tekkima vajadus tagatisi realiseerima hakata, lisandub realiseerimisest saadud raha pensionifondidele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ülemiste City unikaalne asukoht, kus piltlikult öeldes kohtub Eesti Euroopaga ja vastupidi, on muutnud piirkonna nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtete tõmbekeskuseks. Lähiaastate ambitsioonikad arenguplaanid suurendavad linnaku mõju ja tähtsust mitte ainult majanduses, vaid üha enam ka kohalike elanike ja väliskülaliste jaoks. Samuti algas äsja esindusliku Eesti botaaniku ja ökoloogi Viktor Masingu järgi nime saanud ärihoone ehitus.