• 20.07.09, 09:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elamispindade üürihinnad langesid enim Pärnus

Suvepuhkuste järel linna tagasitulek, tööotsingud ja õpingud saavad sügistalvel korteri üürituru mootoriks - pigem küll tehingute arvu kui püsiva hinnatõusu kaudu.
"Veel elavnemist pole, kuid kooliga seoses elamispindade üüriturg ikka tõuseb," tõdes ettevaatlikult 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter. Sellegipoolest ei uskunud ta, et saabuv sügisene muutus tähendaks nüüd terve kinnisvaraturu taasärkamist. Pigem on ikkagi tegemist virvatulukesega, mis tegelikku olukorda suurt ei muuda. Tuleb ju turu analüüsimisel esmalt eritleda tehingute arvu ja hinnataset.
Näiteks võrreldes selle aasta jaanuariga, mis muidu oli kinnisvaraturul üks üle aegade halvimaid, on tehingute arv hakanud tõusma. "Tehingute arvu kasv pole küll kaugeltki võrreldav 2007. aastaga. Kas tuleb nüüd tõsisem muutus? Vaevalt," lisas Vahter kriitiliselt.
"Üürituru lähituleviku märksõnad on kommunaalkulud ning majanduslangus," iseloomustas olukorda Arco Vara Kinnisvarabüroo atesteeritud vanemmaakler Maia Daljajev. Kõik, mis on seotud maksude ja aktsiisidega, nende hinnad on tõusnud, ja kõik, mis on seotud teenusega, nende hinnad on langenud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kommunaalkulude suurust küsivad potentsiaalsed üürnikud juba esimesel kohtumisel ning soovivad näha arveid. Pealegi on paljud korterid korraga nii müügis kui ka väljaüürimiseks. Et inimeste ostuhuvi on seoses madala kindlustundega võrreldes eelmise aasta sama ajaga langenud, püütakse müügisoleva korteri üürirahast kohustusi katta. Ilmselt kommunaalkulude tõusu ning pakkumise suurenemise tõttu langevad üürihinnad langevad veelgi.
Elamispindade üürihinnad langesid enim Pärnus
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Viimased uudised

Uudised
  • 17.11.25, 14:59
Newsec: Balti kinnisvaraturg jääb 2026. aastani stabiilseks
Uudised
  • 17.11.25, 14:33
Galerii: Pro Kapital müüb Tallinna kalleimat korterit
10 000 eurot ruudust
Uudised
  • 17.11.25, 12:21
Eestis kerkib spaasid nagu seeni pärast vihma. Tõotatud maa asub aga Lätis
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/spaasid-kerkib-nagu-seeni-parast-vihma-ja-pakkumine-uletab-noudlust-tootatud-maa-asub-aga-latis
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Uudised
  • 17.11.25, 09:54
Nordecon sai Tiskre Kooli sarikate alla
Uudised
  • 17.11.25, 06:45
Ehitustrusti omanikud liigutasid osaluse enda firmadele
Uudised
  • 14.11.25, 11:47
Kaspar Oja: laiem pilt näitab juba majanduskasvu aeglustumist
Uudised
  • 14.11.25, 10:30
Fondijuht hoiatab võlakirjaturul varitsevate suurte riskide eest

Hetkel kuum

Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Uudised
  • 10.11.25, 13:39
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Siia vanasse tootmishoonesse tuleb sündmustekeskus.
Uudised
  • 10.11.25, 15:26
Galerii: Krulli Kvartal lõi Merkoga käed, arhitektuur tuleb nimekatelt büroodelt
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele