25. juuli 2009

Koger Partnerid planeerib Jägala sõjaväelinnakut

Riigihanke Jägala sõjaväelinnaku detailplaneeringu koostamiseks võitis AS Koger Partnerid ja nüüd on hankelepingul allkirjad all, teatas kaitseministeerium täna.

Riigile 285 000 krooni maksev planeering valmib 2010. aasta 30. juuniks. Jägalas plaanitakse praegustest ehitistest säilitada vaid ajaloolised mõisahooned ning rajada sinna kõik vajalikud kasarmud, staabi- ja õppehooned, laod, garaažid, takistusribad jms väljaõppe läbiviimiseks.

Jägala linnaku rekonstrueerimine kujuneb Kaitseministeeriumi järgmise aastakümne mahukaimaks ehitusprojektiks. Seejuures kaalutakse Jägala väljaehitamise teostamist avaliku- ja erasektori koostööprojektina (Public-Private Partnership, PPP).

Jaanuaris kinnitatud sõjalise kaitse arengukava 2009-2018 kohaselt paiknevad järgmisel kümnendil Jägalasse ümber Vahipataljon, Staabi- ja sidepataljon, Logistikapataljon ja Luurepataljon, samuti 1. jalaväebrigaadi staap Paldiskist.

Lisaks Jägala linnaku rekonstrueerimisele ehitatakse sõjalise kaitse arengukava kohaselt järgmise kümnendi jooksul lõplikult välja kaitseväe Jõhvi, Tapa, Võru ja Paldiski linnakud ning kõik kaitseväe harjutusväljad ja keskpolügoon.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474