27. juuli 2009
Jaga lugu:

Kiirlaenukontori juht müüb kallist Bentleyt

Kinnisvara tagatisel laenu andva Optima Krediti tegevjuht üritab ühes automüügiportaalis maha müüa enda Bentley Continental Flying Spuri. Omanik küsib röövellikult bensiini neelava 412kilovatise mootoriga auto eest 1,59 miljonit krooni, aga lepiks ka sellega, kui ostja oleks nõus igakuiste osamaksetena auto eest tasuma.

Laenufirma tegevjuht Andrei Kolesnik on nimelt nõus ka sellega, et juhul, kui leidub mõni huviline paari aasta vanusele maanteemürsule, kuid kel kohe ligikaudu 1,6 miljonit krooni tagataskus ei leidu, on Kolesnik nõus ka kannatlikult igas kuus auto eest 25 000 krooni osamaksetena vastu võtma.

Kuigi laenukontori käive kasvas mullu võrreldes 2007. aastaga ligikaudu 600 000 krooni võrra ehk 1,9 miljonit 2,5 miljonile kroonile, langes kasum 2007. aasta 985 000 kroonilt mullu kõigest 559 000 kroonini.

Ettevõtte koduleheküljelt selgub, et (kirjaviis muutmata - toim.) "OÜ Optima Kredit pakub laenud ja liisingud era- ja juriidilistele isikutele kinnisvara ja muu vara tagatisel. Võetud laenu kasutamise otstarve ei ole piiritletud. OÜ Optima Kredit ei nõua oma klientidelt palga ja muude sissetulekute tõendavaid dokumente. OÜ Optima Kredit näeb oma klientideks legaalselt viibivaid Eestis era- ja juriidilisi isikuid".

"Meie tegevuse põhimõtted: usaldus, kvalifitseeritud konsultatsioon, operatiivsus, individuaalne lähenemine, usaldusväärsus ja edukas tehingusõlmimine," seisab koduleheküljel.

Paraku ei ole "tegevuse põhimõtted" laenukontorile edu toonud, sest 2008. aasta tegevusaruandes seisab: "2005.a. sõlmiti koostöölepingu AS-iga Swedbank eraisikutele ja juriidilisest isikutest ettevõtjatele antavate laenude finantseerimiseks kinnisvara tagatisel. Garandiks on OÜ Bestok Kinnisvara (praegu sipleb 642 212kroonises maksuvõlas - toim). Seoses majanduses valitseva kriisiga on OÜ Optima Kredit ajutiselt peatanud 2009.a. AS Swedbank krediidiressursi vahendamise. 2009.a. planeerime jätkata tööd olemasolevate klientidega ja sõlmitud laenulepingute haldamisega".

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee