5. august 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Fensteril kibe võlakoorem

Fenster Ehitus OÜ on võlgu nii liisingu eest kui ka riigimakse ning tagatipuks kuulutab Julianus Inkasso tänases Äripäevas, et neil on nõue aknatootja vastu.

Krediidiinfo andmetel ulatub inkassosse antud summa kuni 200 000 krooni, sellele lisandub rohkem kui 30 maksehäiret seoses liisingukohustustega. Tasumata summad jäävad vahemikku 10 000 kuni miljoni krooni.

Tänase kuupäeva seisuga võlgneb firma riigile 1,53 miljonit krooni makse, millest veel möödunud nädalal oli veidi üle 791 000 ajatatud, tänaseks aga on ajatamismärge krediidiinfost kadunud. Ettevõtte intressivõlg on tänaseks kasvanud ligi 70 000 kroonini.

Fensteri omanik Andrei Jepihhin ütles aripaev.ee-le juuli lõpus, et alates juunist läheb firmal paremini. Maksuvõlga ja suurt hulka maksuhäireid Jepihhin Äripäevale kommenteerima ei soostunud.

Fenster Ehitus OÜ teenis mullu 3 miljonit krooni kahjumit ning ettevõtte käive kahanes aastaga 8%. 2008. aasta majandusaasta aruande kohaselt andis 2008. aasta teises pooles tunda majanduse jahtumine. Ehitus- ja kinnisvaraturgude kiire langus tõi kaasa müügimahtude vähenemise ja tootmismahtude pidurdumise.

Andrei Jepihhin

Autor: Haldusuudised.ee

Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474