• 31.08.09, 15:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vahter: Tallinna abikorterite mõju on turule marginaalne

Tallinna elamuehitusprogramm vähekindlustatud inimeste majutamiseks ei ohusta niigi kiratsevat kinnisvaraturgu, ütles kinnisvaraportaalile City24.ee Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara tegevdirektor.
Tema sõnul hetkel mingit mõju märgata ei ole. „Raske öelda, mida tulevik toob. Pigem usun, et see mõju jääb marginaalseks,“ kommenteeris Vahter.
"Isikute ring, kes võivad Tallinna üürikorterites üürimist taotleda, on piiratud. Peamiselt on need korterid siiski mõeldud Tallinna linnale oluliste inimeste jaoks: õpetajad, arstid, raamatukogude töötajad, politseinikud, noored pered ja muud sarnased isikud. Juhul kui neid tingimusi muudetaks, siseneks linn juba kinnisvaraärisse," rääkis Vahter.
Samuti ei koosne üürnike poolt makstavad tasud ainult üürimäärast, vaid lisaks peab maksma ka kommunaalteenuste eest, lisas ta. Vahteri sõnul sõltuvad viimased nende hulgast. Näiteks võivad hinda oluliselt mõjutada turvateenus, heakorratasud jne. Samuti on kommunaalkulude oluliseks mõjutajaks hoone planeering (korteri tubade arvu suhe korteri üldpinda ning kasuliku pinna ja üldpinna suhe). Lõpuks, ega korterite üür tasuta ei ole, vaid siiski soodushinnaga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lisaks ei pruugi kõigile sobida linna poolt väljapakutud asukoht ja hoone suurus. Täna käib jutt siiski Lasnamäe linnaosas paiknevatest korruselamutest.
Mis puutub munitsipaalkorterite mõjust kinnisvarabüroodele, siis üürivahenduse puhul on tegemist marginaalsete tuludega, märkis 1Partner Kinnisvara juht. Kui üldse, võib mõju olla mõnele konkreetsele maaklerile.
Tallinnalt soodsa hinnaga korterit üürida soovijad esitasid viie päevaga 454 avaldust, kõige suurem on nõudlus kõige väiksemate korterite järele, teatas Raepress.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud
Lõviosa ehitusprojekti eelarvest ja kvaliteedist pannakse paika lähteülesannet koostades. Kui ehitaja sel hetkel koos tellija ja projekteerijatega laua taga ei istu, võib lõpphind kujuneda valusaks üllatuseks. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS partnerlussuhete- ja müügijuht Kristjan Mardna räägib, kuidas ehitaja varajane kaasamine aitab vältida lisakulusid ja tagab, et unistused püsiksid kooskõlas reaalse eelarvega.

Hetkel kuum

Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Pirkka-Marja Põldvere.
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Uudised
  • 24.10.25, 11:22
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Uus Maa kohtuekspertiiside ja hüvitusväärtuse juhtivhindaja Kerli Koha.
Uudised
  • 24.10.25, 08:15
Kui naaber ei ole nõus servituudiga: kuidas edasi toimida?
Uue kinnistu soetamine on Liveni jaoks strateegiline samm, mis kindlustab pikaajalise arendusmahu ühes Tallinna kiiremini arenevas piirkonnas, kommenteeris Liveni nõukogu esimees Andres Aavik.
Uudised
  • 22.10.25, 09:43
Liven kavatseb Haaberstisse 20-miljonilist arendust
See tehing võimaldab meil realiseerida väärtust, mis on loodud stabiilselt tootvate investeeringute kaudu, ja suunata kapital ümber uute kasvuvõimaluste poole, osutab Summus Capitali investeeringute juht ja juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 21.10.25, 15:00
Kõrgem käik: Summus tuulutab portfelli Eestis ja Lätis, et hõlvata Poolat
Müüki lähevad Saarema Auriga ja Riia Damme. Ettevõte jätkab Poola hõlvamist.
Tõnismägi 5a on üks omanäolisemaid ja atraktiivsemaid pakkumisi tänasel Tallinna kinnisvaraturul.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.10.25, 08:56
Atraktiivne juugendstiilis kinnistu Tõnismäel ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele