Isamaa ja Res Publica Liit tervitab
Tallinna linnavõimu otsust asuda toetama IRLi algatust kodualuse elamumaa
vabastamiseks maamaksust.
"IRL on ajanud kodude maksuvabastuse asja juba poolteist aastat," märkis IRLi Tallinna piirkonna juhatuse esimees Siim Kiisler. "Näib, et nüüd on lõpuks ka Keskerakonnale pärale jõudnud, et kodu ja kinnisvara ei saa samastada. Loodetavasti ei ole meelemuutus põhjustatud pelgalt valimistest," lisas ta.
Kehtiv seadus võimaldab IRLi teatel vabastada linnavolikogul kodualune elamumaa maamaksust kas või homme – mingeid seadusemuudatusi vaja pole. "Maksuvabastus – niisamuti, nagu tänane maksumäär ja maksudest laekuvate summade kasutamine – on puhtalt linna küsimus ja riigil pole sellega mingit pistmist," teatas IRL.
"Kui linnavolikogus absoluutset enamust omav Keskerakond seda tõepoolest soovib, võib ta kodud maamaksust vabastada veel praeguse volikogu koosseisu ajal," ütles Kiisler. "IRL on rõõmus, et nüüd saame oma eelnõu puhul arvestada ka keskfraktsiooni häältega," lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.