16. september 2009
Jaga lugu:

Eesti Energial luba tuumajaama loomise võimaluste uurimiseks

Eesti Energia sai loa uurida Suur-Pakri saart eesmärgiga rajada sinna Eesti esimene tuumajaam. Pakrilased on sellele vastu, ning väidavad, et saar pole inimtühi ja seega ka mitte parim koht tuumajaamale.

Täna hommikul ETV saates Terevisioon külas olnud Pakri ühingu esindaja Jana Stahl on veendunud, et loa saamine tuumajaama uuringuteks on tõsine asi.

Eesti Energia on Tervisiooni väitel Suur-Pakrit parimaks paigaks pidanud, kuna nende väitel ei ole seal inimesi. Stahl rääkis, et tegelikult plaanitakse Pakri saartel taaselustada vanad külad ning see tähendab, et ka inimesi on saartele tulemas.

Pakrilaste esindaja ütles, et kui Eesti Energia sinna tuumajaama loob siis ei jää inimesed sellisesse ohupiirkonda elama, sinna ei ehitata koole ega haiglaid ning raisku lähevad külade taastamiseks tehtud viimase viie aasta ettevalmistused.

Samuti on Pakri saartele plaanitud luua loodusparki ning tehtud detailplaneeringud puhkeala loomiseks. Stahli sõnul lähevad tuumajaama ehitamise korral ka nendeks tehtud ettevalmistused raisku.

Sellel, miks Eesti Energia valis just Suur-Pakri, ei ole mingit loogikat, rääkis ta ning lisas, et tuumajaama ehitamiseks on pakutud Eesti Energiale ka vangu karjääre, mis sobiks selleks palju paremini. Pealegi on ehitamine Suur-Pakrile kallim, lisas Stahl.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee