Tänasel, 16. oktoobri pressibriifil
sotsiaalministeeriumis tutvustati avatud taotlusvooru, mis toetab tegevusi
tööturule naasmiseks või töötuse vältimiseks. Taotlusvoorust saab kokku eraldada
toetust kuni 200 miljonit krooni.
Euroopa Liidu Sotsiaalfondist (ESF) rahastatava meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” taotlusvoor avaneb teist korda. Esimene taotlusvoor kestis eelmise aasta lõpust tänavu jaanuarini. Siis esitati 119 taotlust kogumaksumusega 638 miljonit krooni. Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul said toetust väga erinevad projektid. „Euroopa rahade toel on käivitunud mitmed väga olulised projektid. Toetused aitavad luua juurde töökohti näiteks puuetega inimestele, käivitusid mitmed koolitusprojektid,” ütles minister. „Ootame uude taotlusvooru hästi läbimõeldud ideid, kuidas töötust leevendada ning töökohti juurde tekitada,” lisas minister.
Võrreldes esimese taotlusvooruga on suurenenud stipendiumid ning näiteks muudetud sõidutoetuse taotlemise tingimusi. Uute sihtgruppidena, kelle tegevusteks toetust saab taotleda, on lisatud lühiajalised töötud ning mittetöötavad Eestisse naasnud ja sisserännanud inimesed.
Taotlusvoor avaneb 2. novembril ning taotlusi saab esitada kuni 30.11.2009.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toetust saavad taotleda nii riigiasutused, kohalikud omavalitused, ettevõtjad ning ka MTÜd ja sihtasutused. Taotlused esitatakse Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutusele Innove.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.