KÜ Virbi 12 otsustab pankroti pärast kohtuvaidluste lõppu

Onix Investi ehitatud korterelamus moodustatud korteriühistu Virbi 12 juht Konstantin Grigorenko tunnistas Äripäevale, et näeb pankrotimenetlust kui võimalust korteriomanikke kaitsta.

„Tallinna Küte ei tahtnud meiega kokkulepet teha,“ selgitas ta lisades, et hetkel on sooja vahendaja küttemonopoliga mingisuguse maksekokkuleppe siiski saavutatud.

„Arendajad ehitavad, ootavad ja hüppavad, Harjumaalt Narva,“ rääkis Grigorenko nördinult. „Kahjuks ei taha meie riik, et tavalised inimesed kohtus käiksid, sest riigilõiv on nii suur.“

Grigorenko sõnul andis korteriühistu siiski kohtusse kaks hagi, millest üks on nime vahetanud kinnisvaraarendaja Onix Investi vastu. Kas korteriühistu nõuab võlga sisse või võlglasele kuuluvate korterite sundvõõrandamist, ei soovinud Grigorenko enne kohtuvaidluse lõppu täpsustada.

„Kui kohtuasjad lõpevad ja meie kahjuks, saame otsustada, kas korteriühistu taotleb pankrotti või mitte,“ märkis ühistu juht.

Korteriühistut Virbi 12 nõustab kohtus ja pankrotiplaanides UÜ Pariteet MW jurist Marina Suhnjova. Äripäeval ei õnnestunud reedel temaga rääkida.

Onix Investi võla tõttu on tõsistes makseraskustes ka korteriühistu Pallasti 16, mille elanikud kütteperioodi alguses külmas lõdisema pidid. Majaelanike andmetel saadi Tallinna Küttega siiski kokkuleppele ja praeguseks on toad soojad.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised