Tallinn tahab Kopli liinide maid endale

Tallinna Linnavalitsus taotleb Kopli liinide katastriüksuste linna omandisse ning tahab määrata munitsipaalomandisse taotletavatele Kopli liinide ala maatükkidele sihtotstarbe.

„Nende katastriüksuste linna omandisse taotlemine ja neile sihtotstarbe määramine on ala detailplaneeringu kohaselt välja arendamise üheks eelduseks,“  ütles abilinnapea Eha Võrk Raepressi teates. „Nendele maatükkidele on plaanis rajada korterelamud ning äriruumidega korterelamud, ärihooned, rajatavat elamukvartalit teenindavad tänavad ja haljasalad.“

Linnavalitsuse korralduse eelnõu ettevalmistamise üheks aluseks on Tallinna Linnavolikogu 5. veebruari 2009 otsus nr 21 „Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine Põhja-Tallinnas”.

Kevadel läbi viidud kirjaliku enampakkumine alale hoonestusõiguse seadmiseks nurjus. „Huvi piirkonna arendamise vastu on suur, kuid sinna kavandatud kinnisvaraarenduse maht on kinnisvaraturu hetkeseisu arvestades hirmutav,“ tõdes Võrk.

Võrgu sõnul on seatud eesmärgiks leida võimekas arendaja, kellega koos piirkond üheks Tallinna esinduslikumaks elamurajooniks ümber kujundada. Kehtestatud detailplaneeringu kohaselt on võimalik alale ehitada kuni viiekorruselisi korterelamuid kokku ca 277 korteriga ja 38 ühepereelamut.

Lisaks elamute ehitamisele ja taastamisele tuleb hoonestajal välja ehitada ehitiste teenindamiseks vajalikud tehnovõrgud, vihmaveekanalisatsioon ja tänavarajatised koos tänavavalgustusega ja liikluskorralduse süsteemidega ning üldkasutatava haljastus rajada.

 

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised