Venemaa on maailma halvim riik ettevõtetele nende töötajate poolsete varguste ja ametnike väljapressimiste osas, vahendab Bloomberg värsket PricewaterhouseCoopersi uurimust.
Kohalikest ja välisettevõtetest Venemaal 71 protsenti langesid läinud aastal pettuse ohvriks. Seda on topelt võrreldes teiste BRIC maade Brasiilia, India ja Hiinaga. Võrreldes 2007 aastaga on Venemaa see näitaja kasvanud 12 protsendipunkti võrra. Võrdluseks, Jaapanis on näiduks 9,6 protsenti.
55 riigi 3000 ettevõtte tippjuhist, kellest 86 olid Venemaalt leidsid, et Venemaal on vargustest ja altkäemaksudest enim rõhutud pangandus, kütusetööstus ja kaevandamine.
Transparency International on sel nädalal pannud Venemaa maailma korruptsiooninimistus 146. kohale (1. on vähem korrumpeerunud) ehk samale tasemele Zimbabwega, jäädes napilt maha Pakistanist ja Nigeeriast. Venemaal on korruptsioon 300 miljardi dollariline turg.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Transparency Internationali andmetel on vähima korruptsiooniga riigid Uus-Meremaa, Taani, Singapur, Rootsi ja Šveits ning enim korrumpeerunud Somaalia, Afganistan, Myanmar, Iraak ja Sudaan.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.