Dubai emiraat, mida on pikka aega peetud vaat et ida luksuse sümboliks, osutus pankroti äärel olevaks, kirjutas portaal vesti.ru.
Emiraadi võlad kasvasid suve lõpuks 80 miljardi dollarini. Suurem osa võlast tuleneb riikliku kinnisvaraarendaja Dubai Worldi 60 miljardi dollarilisest võlast. Ettevõte pöördus võlausaldajate poole maksetähtaega pikendada.
Palmidega kunstsaared, mida toodab üks Dubai Worldi tütarettevõtteid, on ammu saanud emiraadi visiitkaardiks. Kriisi ajal, otse pärast Lehman Brothersi pankrotti, saabusid kunstsaarte tootjale rasked ajad ja kahjum.
Kahjumi katmiseks oli ettevõte sunnitud emiteerima võlakirju 4,5 miljardi dollari suuruses summas. Nende võlakirjade lunastustähtaeg saabub 14. detsembril.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Dubai võimud paluvad laenu tagasimaksele pooleaastast pikendust. Paljudele investoritele oli see shokiks. Emiraat teatas varem korduvalt, et kavatseb võlakirjad lunastada tähtaegselt.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.