Saveljev laenu tagamist Facio aktsiatega ei kommenteeri

Fine Kinnisvara, mille mitmed kinnistud on kohtutäiturite poolt laenude katteks enampakkumisele pandud, omanik Kaido Saveljev ei kinnita ega lükka ümber väidet, et on laene taganud ASi Facio Ehituse aktsiatega.

Kaido Saveljev on äriregistri andmetel 23,75% Facio Ehituse aktsiate omanik. Fine Kinnisvara 2007. aasta majandusaasta aruande kohaselt on laenude tagatiseks panditud 35% Facio Ehituse aktsiatest.

"Mul ei ole kunagi olnud 35% Facio Ehituse aktsiatest. Ma ei tea kust säärane info pärit on," ütles Saveljev. Kuuldes, et andmed pärinevad tema osalusega Fine Kinnisvara majandusaasta aruandest, ütles Saveljev, et ei tea, kuidas "see sinna sisse läks". Saveljev lisas, et tema osalus Facio Ehituses on kogu aeg olnud 23,75%.

Küsimusele, kas Facio Ehituse aktsiatega on tagatud laenu, vastas Saveljev: "seda ma ei saa kommenteerida". Fine Kinnisvara pole veel esitanud 2008. aasta aruannet.

Kohtutäiturite poolt enampakkumisele pandud mitmed Fine Kinnisvarale kinnistud Tallinnas ja Harku vallas toidavad laenu hüvitamise eesmärki. "See on üks moodus pangalaenu tasuda," ütles Saveljev ning tunnistas, et momendil ollakse tõesti laenude tasumisega jännis.

Kas raskused laenude tagasimaksmisega saavad ettevõttele ka saatuslikuks, omanik täna öelda ei teadnud. Likvideerimisel Fine Kinnisvara Saveljevi kinnitusel ei ole ning ka pankrotimenetlust pole algatatud.

Fine Kinnisvara on teadaolevalt varem arendanud kinnisvara ka Lätis ja Venemaal. Saveljevi sõnul on Läti olukord praegu hullemgi kui Eestis ning Peterburi turg samuti ära kukkunud.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised