• 14.12.09, 18:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Venelased ostavad Schengeni viisa saamiseks Riia kortereid

Nad ei käi ostu eel korterit vaatamas, sest neile pole seda tegelikult vaja, kirjutas rus.db.lv. Korteri asemel on vaja hoopis Schengeni viisat.
Vene ostjaid ei huvita Läti elamisluba, vaid Schengeni viisa. Kaubaks lähevad Riia korterid, mis maksavad kuni 20 000 eurot (312 800 krooni) ja seda isegi objekti üle vaatamata, rääkis kataloogile m2 Century21Latvija juht Valeri Engel, kes võttis osa Venemaal toimunud suurest kinnisvarasõust tutvustamaks välismaiseid investeerimisobjekte.
Engel ütles, et oli venelaste huvist isegi üllatunud, sest ootas kinnisvarasõule vähem külastajaid. "Kõik on juba kuulnud, et Lätis langesid kinnisvara hinnad 70% ja see on ligitõmbav," järeldas ta märkides, et see pole siiski peamine.
Engeli sõnul ei osta venelased välismaale kinnisvara kogu eluks ja selleks, et sinna elama kolida. Õigemini, nii teevad vaid väga vähesed. Lõviosa müüb ostetud kinnisvara mõne aasta pärast.
"Paljud meie stendi külastanud inimesed olid kursis, et Läti plaanib investoreile sissekirjutuse anda, kuid kui aus olla, enamikule venelastest polegi see vajalik, kuna sissekirjutuse puhul tuleb viibida riigis vähemalt pool aastat. Schengeni viisast, mille saab iga kinnisvaraostja, piisab täiesti," märkis Engel. "Sellega saab sõita palju huvitavamatesse maadesse nagu Prantsusmaa, Kreeka, Itaalia ja Hispaania."
Engel ütles, et niimoodi saab keskklassi venelane Riia või Jurmala korteri ostes soodsalt Schengeni viisa kätte, lisaks antakse ostetud korter odavalt üürile.
Keskklassi venelase all mõtles Engel neid, kes suudavad omale välismaal 15 000-100 000 eurose kinnisvaraobjekti osta. Sõu ajal tuli ettevõtte stendi juurde ligikaudu 40 kindla ostusooviga venelast.
Praegusel ajal saab Läti kinnisvara omanik teenida üürilt 7-10% kinnisvarasse panustatud summast. Seega on Läti kinnisvara ja Venemaa pangahoiuse tootlus sama.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Enimloetud

1
Uudised
  • 09.04.25, 06:45
Kristjan-Thor Vähi Portugalist: geopoliitiline olukord kindlasti osade ostjate huvi on mõjutanud
VAIKNE LAHKUMINE. Vaata, milline on näiteks Portugali arenduse tüüpilise Eesti päritolu kliendi profiil.
2
Suur lugu
  • 16.04.25, 13:33
Omad lähevad, võõrad tulevad. Kas Eesti hakkab muutuma Šveitsiks?
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
3
Börsiuudised
  • 17.04.25, 11:53
Liven alustab Põhja-Tallinnas uue arendusega
4
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
5
  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
6
Börsiuudised
  • 25.04.25, 09:52
Henri Laks lahkub Hepsori juhi kohalt
Tegemist on kinnisvaraarendajate seas maad võtva laiema trendiga. Uuri lähemalt!

Hetkel kuum

Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Iga organisatsioon vajab aeg-ajalt värsket vaadet ja muutust, märgib Henri Laks.
Börsiuudised
  • 25.04.25, 09:52
Henri Laks lahkub Hepsori juhi kohalt
Tegemist on kinnisvaraarendajate seas maad võtva laiema trendiga. Uuri lähemalt!
Siin hakkab laiuma 59000 m2 elamispinda ning 40000 m2 äripinda (Visuaal: Raadius Arhitektid OÜ).
Uudised
  • 21.04.25, 10:25
13,1 hektarit: Everaus sai Uus-Peetri arenduse ainuomanikuks
Edaspidi arendaja paneb ressursid vaid arendamisse ja ehituseteenuse ostab sisse
Eco Advice´i tegevjuht Anton Nikitin toob välja põnevad turuarengud.
Suur lugu
  • 16.04.25, 13:33
Omad lähevad, võõrad tulevad. Kas Eesti hakkab muutuma Šveitsiks?
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
Kinnisvara24 portaali tegevjuht Urmas Uibomäe (Foto: Kinnisvara24).
Uudised
  • 23.04.25, 06:45
Eluasemeturul tehingute arv kasvab, pakkumiste hinnad langevad
Hetk nurgakivi panemiselt.
Uudised
  • 23.04.25, 16:30
Capital Mill pani nurgakivi Baltikumi suurimale autoesindusele
Plaanis on rajada kokku 68 korterit.
Börsiuudised
  • 17.04.25, 11:53
Liven alustab Põhja-Tallinnas uue arendusega
React Łódźis - üks ettevõtte eelmise aasta Poola investeeringuid, see osteti novembris. Kuu hiljem järgnes Lakeside’i omandamine Varssavis.
Uudised
  • 24.04.25, 09:30
Summus Capital paisutas bilansis olevate varade kogumahu poole miljardini

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele