Keskkonnaministeerium soovis Iru masspõletusjaama käigushoidmiseks piisava olmejäätmete mahu ja jäätmete impordi teemat kommenteerides olla võimalikult lakooniline, märkides vaid, et nende arvestuse kohaselt prügi Eestis jätkub.
"Praeguste arvestuste kohaselt Eesti olmejäätmetest Iru jäätmepõletustehasele piisab ja jääb veel ülegi. Jäätmete Eestisse impordist saab rääkida ainult teoreetiliselt, sest naaberriigid kas juba põletavad või kavandavad põletada oma jäätmeid ise," edastas ministeerium. "Kahtlemata on jäätmete põletamine energia tootmiseks EL nõudeid arvestavates rajatistes keskkonnale vähem koormav kui senine tavaline jäätmete ladestamine prügilatesse."
Keskkonnaministeerium jättis täpsustamata, kas pärast Iru masspõletusjaama käikuandmist jätkub prügi ka eurokõlblikeks ehitatud ja renoveeritud prügilatele või mitte.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.