Tadžiki koolidesse ilmus uus õppeaine - energiasääst. Nendes tundides räägitakse, kuidas elektridefitsiidi tingimustes energiat kokku hoida.
Energiasäästu tunde viib läbi riiklik energeetikaettevõte Barki Totšik (Tadžikistani Energia), teatas uudisteagentuur Itar-Tass.
Algklasside õpilased peavad kirjutama kokkuhoiuteemalisi etteütlusi, vanemates klassides tuleb sel teemal kirjandeid kirjutada. Lähiajal jõuab koolidesse infovoldik pealkirjaga "Elektritarbimise kultuur".
Kuna Tadžiki energeetika põhineb hüdroenergial, on igal talvel elektrikriis, mida püütakse leevendada nii uute elektrijaamade ehitamise kui rahva harimisega.
Elanikkond saab elektrienergiat jao pärast. Detsembri keskpaiku selgus, et elektrienergia defitsiidi ja teiste asjaolude kokkulangemisel tuleb talvist koolivaheaega pikendada kahekordseks.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.07.26, 10:26
Kinnisvarajuhid: ostjad on turule tagasi tulnud, kuid muutunud soovidega
2
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
3
Uudised
  • 23.07.26, 06:30
Neutra Capital paisutas käivet, ent kaotas kasumis
Enamusomanik Kenneth Karpov: näeme selgelt, et ettevõtted ei otsi enam lihtsalt kontoripinda, vaid terviklikku töökeskkonda.
4
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
5
Uudised
  • 23.07.26, 10:54
Südalinna arhitektuuripärlisse kolib Rimi, kaasomanikuks on seal Toomas Tõniste
Renoveerimine läks maksma 0,5 miljonit eurot.
6
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele