Pilv: kitsuke eelarve alandab advokaatide motivatsiooni

Tasuta riigi õigusabi toonane kümne miljoni kroonine eelarvekärbe vähendas õigusabi mahtu ja kvaliteeti, väitis Eesti Advokatuuri esimees Aivar Pilv.

„Rahaliste vahendite nappus on tinginud suurel määral olukorra, mis täna riigi õigusabis valitseb ehk ei ole võimaldanud seda tööd normaalselt tasustada. Seega ka mõistetav, et selles töös ei ole advokaatide motiveeritus kõige suurem,“ väitis Pilv.

2010. aasta eelarve panustab riigiõigusabisse 46 miljonit ehk neli miljonit enam kui sel aastal, aga see Pilve hinnangul kitsast olukorda ei muuda. „Tegelikult on 46 miljonit oluliselt vähem, kui riigi õigusabi osutamiseks vajalik oleks,“ väitis Pilv, kelle sõnul tuleb siiski arvesse võtta, et riigi rahalised vahendid on piiratud.

Viis aastat tagasi eraldati riigi õigusabile 60 miljonit krooni eelarvest, kuid Pilve sõnul pole reaalselt seda summat nähtud. „Riik võiks pikemas perspektiivis eraldada 90 kuni 100 miljonit krooni aastaks. Siis saaks kohaldada mõistlikke tasumäärasid ja tekiks elav konkurents selle töö järele ning paraneks riigi õigusabi osutamise kvaliteet,“ lisas Pilv.

Alates 1. jaanuar 2010 toimub muutus ja tasuta riigi õigusabi korraldamine antakse advokatuurile, rääkis Aivar Pilv. Sellega seoses luuakse on loodud riigi õigusabi infosüsteem, mis tähendab, et kaitsja üleannete jagamine hakkab toimuma läbi advokatuuri. Kuigi Pilv märkis, et õigussüsteemi jaoks on tegemist uudse töökorraldusega, abivajaja jaoks see midagi ei muuda.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised