Läti sissetulekute eest vastutavad riigiametnikud hakkavad välja selgitama kodanikke, kes üürivad kinnisvara välja, kuid tuludelt makse ei tasu.
Selliste inimeste leidmiseks on välja töötatud spetsiaalne süsteem, vahendas rus.db.lv ajalehte Latvijas Avize. Täpsemalt, kui keegi on korraga mitme kinnisvaraobjekti omanik, kuid teenib miinimumpalka, on see kohe kahtlaste isikute nimekirjas.
Nii on ametnikud juba välja sõelunud 15 000 inimest, kelle ametlikust sissetulekutest ei jätku neile kuuluva kinnisvara kõige elementaarsemate kulutuste katmiseks. Algul soovitatakse neil vabatahtlikult maksud ära maksta. Kui seda ei juhtu, kasutatakse repressiivmeetmeid.
Ka Moskvas on mitmeid kordi püütud üüriturgu legaliseerida, kirjutas Lenta. 2009. a jaanuaris taheti kehtestada korda, mille puhul oleks välismaalased ja väljaspoolt Moskvat tulnud ajutise sissekirjutuse saanud vaid siis, kui näitavad ette üürilepingu. Migratsiooniamet polnud aga sellega nõus.
Septembris pakkus maksuamet kinnisvaraomanikele lihtsustatud korda eraisikuist ettevõtjaiks registreerimisel, et nad saaks rendilt makse tasuda.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
2
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
3
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
4
Börsiuudised
  • 03.08.26, 14:52
Fondijuht: Everaus rikkus selgelt võlakirjatingimusi
5
Uudised
  • 04.08.26, 10:22
Muinsuskaitse ekspert: Estonia laiendamise diskussioon on läinud lahmivaks ja muinsuskaitset tühistavaks
Eile hommikuses intervjuus tuli juttu Estonia juurdeehituse mõjust Tallinna vanalinna väärtustele
6
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda

Hetkel kuum

Megadiili võrmefiguur EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tunneb rõõmu.
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Arco Vara juht Rait Riim
Saated
  • 03.08.26, 11:17
Arco Vara juht: Lõuna-Euroopa inimesed võivad tuua Eesti kinnisvaraturule uusi ostjaid
See aasta on olnud meile järjekordne kasvuaasta, mille üle olen varjamatult uhke, rõõmustab Viljar Arakas.
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
See on alles algus.
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid
Arco Vara juht Rait Riim.
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
Näeme suurt nõudluse kasvu Tallinnas ja Riias uute korterite järele, märgib Hepsori juht Martti Krass
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
Elamus Kinnisvara tegevjuht ja kutseline kinnisvaramaakler Maia Karro omab eluasemeturul põhjalikku kogemust.
Uudised
  • 04.08.26, 06:30
7 olulist seika oma esimese kodu ostmisel ehk kuidas mitte minna valikuga alt
Tallinna Linnavalitsuse poolt kehtestatud detailplaneeringu kohaselt võib Liivalaia tn 24 kinnistu ostja ehitada sealsele alale ühe kaasaegse kõrghoone.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele