• 13.01.10, 17:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Parts hindab elektrituru avamisega venitamist kahjulikuks

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi hinnangul on väga kahetsusväärne, et riigikogu hakkas ähmastel motiividel elektrituruseaduse muutmisega venitama.
„Mulle jääb see arusaamatuks. Selle otsuse taga seisavad uute põlevkivijaamade investeering, uus elektriühendus Soomega, uued investeeringud taastuvenergiasse ja elektribörsi käivitamine. Venitamisega ei mõju me usaldusväärse partnerina ja ohus on riigi energeetiline julgeolek,“ kommenteeris Parts seaduseelnõu teise lugemise katkestamist pressiteate vahendusel.
„Elektrituruseaduse muutmine ei ole kemplus elektrihinna pärast, vaid on hädavajalik Eesti energeetikas sisulise konkurentsi saavutamiseks, uute energiasildade ning varustuskindluseks vajaliku selge investeerimiskeskkonna loomiseks “ ütles Parts. „Elektrituru avamine ühendab meid Põhjamaadega. Kui tahame olla avatud, kuid samas idast sõltumatu riik, peame oma turu avama ka teistele riikidele.“
Elektrituru avamisest sõltub väga olulisel määral Eestit ja Soomet ühendava Estlink2 merekaabli valmimine. Juhul, kui Eesti venitab omapoolsete otsustega, võib Euroopa Liit seada kahtluse alla merekaabli rahastamise. See tähendaks Eestile 1,6 miljardi krooni suurust kaotust.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Partsi sõnul mõistab ta suurtarbijate muret tõusva elektrihinna pärast, kuid Eesti jaoks on vajalik kiiresti rakendada pikaajalist positiivset mõju omavad otsused.
Muuhulgas sätestab elektrituru seadus ka põhivõrkude (Elering) eraldamise Eesti Energiast, mis on oluline vaba konkurentsi tekkimiseks ja jätkusuutliku energeetikapoliitika tagamiseks. Samuti näeb eelnõu ette kohalikku varustuskindlusesse investeerimist toetavad mehhanismid.
Kuigi Riigikogu katkestas kolmapäeval elektrituruseaduse muutmise eelnõu teise lugemise, avaldas Parts lootust, et protsess jätkub peagi.
Eelnõu kohaselt avaneks elektriturg suurtarbijatele alates tänavu 1. aprillist. Vabaturg hõlmab 35 protsenti  Eesti koguturust ja puudutab ligikaudu 300 ettevõtet. Eestis alustab tegevust Põhjamaade eeskujul elektribörs, mis hakkab noteerima elektri hinda reaalajas.
Väiksematele tarbijatele rakendub vabaturg alates 2013. aastast.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 11:00
Liftid viiekorruselistes majades ja naabruskondlik lähenemine: Tallinn otsib kortermajade renoveerimisel uusi lahendusi
Seekordses saates “Kõik ärikinnisvarast” räägime liftidest, kortermajade renoveerimisest ja sellest, kuidas parandada elukeskkonda tervete hoovide ja naabruskondade kaupa, mitte ainult ühe maja piires. Stuudios on Kone Balti riikide müügidirektor Peeter Leet ning Tallinna linna juures tegutseva SOFTacademy pilootprojekti juht Kadri Auväärt.

Hetkel kuum

Vektori jõuõlaks teiste sarnaste arenduste kõrval on kvaliteet.
Uudised
  • 22.04.26, 10:40
Pindi ja Nordecon müüvad Vektori elu- ja äripindu. Ent sellel arendusel on oluline eelis
Hoone arendajal pole põhjust nutta - selle hoonega ollakse pikas plaanis võidus
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Uudised
  • 20.04.26, 06:00
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Olulisemad muudatused puudutavad just planeerimismenetlust
Uus Maa juht Argo Pillesson.
Uudised
  • 24.04.26, 11:27
Pealinnas on 3 alahinnatud kinnisvarapiirkonda, mille hind tõusma hakkab
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Uudised
  • 21.04.26, 15:01
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Kui tehinguga seotud lisakulud vähenevad, aitab see tuua turule inimesi, kes muidu jääksid veel ootama, märgib LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uudised
  • 20.04.26, 11:51
Turuergutamine: LVM ja SEB katsetavad 0-eurost notarikulu ja laenulepingut
Suurettevõtja ja mullusuvise linnapea kandidaadi Urmas Sõõrumaa sõnul on Tallinn oma pargialadega veel Põhjamaade või Saksamaa tasemest kaugel.
Saated
  • 23.04.26, 09:57
Vestlus Sõõrumaaga: Tallinnas tuleb viia autod maa alla ja jätta jalakäijad maa peale. Ent see on vaid asja 1 tahk, neid on veel
Mis on linnaruumis out ja mis on in? Mida on ühist Tasinkil, Vektoril ja Metro Mustamäe tee arendusel?
Seileri Kvartali II etapi ehitustanner, siin peaksid majad valmima aasta pärast. Taamal laiub Pärnu linnasüda.
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele