• 22.01.10, 09:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Biogaasimess esitleb valdkonna võidukäiku

Veebruari esimestel päevadel Saksamaal toimuval biogaasimessil tutvustavad 250 üle ilma kokku tulnud tootjat biogaasi tootmisseadmete ja masinaosade tootmist, taastuvaid toorained ja kaasnevaid teenuseid.
Korraldajad ootavad 2.–4. veebruarini Leipzigis peetavale messile 3000 külastajat, messi ajal toimub ka biogaasi temaatikat käsitlev konverents, kus muu hulgas tutvustatakse uusimaid alternatiivsete energiaallikate kasutuselevõtu seadusi.
Näiteks Saksamaa keskkonnakaitseseaduse raames vähendati formaldehüüdi heitmete piirväärtust 60-lt 40-le mg/m3. See ei eelda mitte ainult spetsiaalset tehnikat, vaid tähendab ka uusi nõudeid kasutatavatele mootoriõlidele.
Teiste seas messile siirduva OÜ Addinol MM ärijuhi Tiina Suija sõnul suutis Addinol hoolimata üleilmsest majanduskriisist gaasimootoriõlide läbimüüki eelmisel aastal nii Saksamaal kui ka mujal oluliselt suurendada.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"See on ka üks põhjus, miks otsustasime biogaasi aastasündmusel kaasa lüüa," ütles Suija.
Spetsiaalselt gaasimootorite jaoks loodud uudsed, kõrge leelisreserviga õlitüübid on ette nähtud kasutamiseks nii biogaasijaamades kui ka kaevandus-, prügila- ja reoveegaasi tootmise ja kasutamisega tegelevates ettevõtetes. Tehnoloogiliselt on selles valdkonnas ühed uudsemad formaldehüüdi katalüsaatorit omavates gaasimootorites kasutamiseks sobivad madala tuhasusega õlid.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele