E.O.S. toetas Maardusse kavandatava vangla detailplaneeringu kinnitamist 2007. aastal tingimusel, et viiakse läbi ka territooriumi riskianalüüs. Seda aga tehtud pole, teatas ettevõte.
Praegu puudub detailplaneeringus riskianalüüs ning ettevõte oma lubadustest ei ole taganenud, lisas Vopak E.O.S. justiitsministeeriumi avaldust kommenteerides.
Detailplaneeringu järelevalve käigus nõudis ka Harju maavalitsus, et ehitusprojekti koostamisel tuleb läbi viia riskianalüüs, kuid tulemusteta. Analüüsi järeldustega oleks pidanud arvestama ehitusprojekti koostamisel.
Peale ehitusprojekti valmimist 2009. aastal koostatud riskianalüüsid kinnitavad, et terminali ja naftatoru kõrvale ei sobi ehitada praegusel kujul planeeritud vanglat.
Vanglat kavandatakse 1500 kinnipeetavale ning see asuks ligikaudu 100 meetri kaugusel terminalist, kusjuures naftatoru planeeritakse otse läbi vangla kinnistu. On selge, et see muudab piirkonna riskiprofiili ning viib lõpuks tõsiste piiranguteni Vopak E.O.S.i naftasaaduste käitlemisel, nõudes märkimisväärseid investeeringuid turvalisuse parandamiseks.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.