Nordeconi neljanda kvartali tulemused valmistasid pettumuse, kommenteeris LHV Panga analüütik Kristo Oidermaa lisades, et ehitusettevõtte ehituslepingud on selgelt kahjumlikud.
"Käive langes koguni 53% võrreldes eelmise aastaga ning oli 27% madalam LHV Panga ootustest. Samuti näitab negatiivne kvartali brutokasum, et praegused ehituslepingud on kahjumlikud," sõnas Oidermaa.
"Neljanda kvartali tulemused sisaldasid ka mitmesuguseid ühekordse iseloomuga tulusid-kulusid, mille eest ettevõte juba hoiatanud oli. Siiski oli koguni 112 miljoni kroonine kahjum märkimisväärselt suurem kui LHV poolt oodatud 42 miljoni kroonisest kahjumist," jätkas ta.
Positiivse poole pealt tõi Oidermaa välja jätkuva kulude alandamise, korraliku likviidsuspositsiooni ning piisava lepinguteraamatu. "Kuigi lõpetamata tellimuste maht langes märgatavalt eelmise aastaga võrreldes, on see püsinud samal tasemel juba viimased kolmkvartalit," sõnas analüütik.
Järgmiseks aastaks ootab LHV kogu ehitussektorile jätkuvalt raskeid aegu, kuna tellimuste maht on vähenenud ning mitmed lepingud on kahjumlikud. "Kuna ehitushindade langus on pidurdunud, on ettevõtetel raske kasumisse jõuda. LHV soovitus Nordeconi aktsiale on Neutraalne," märkis Oidermaa.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
2
Uudised
  • 29.06.26, 09:55
Galerii: Kaarsilla Kinnisvara sai Port Athena viimase maja sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
4
Uudised
  • 30.06.26, 12:36
Nüüd liiguvad Lätti ka Eesti üüriinvestorid
Kristjan-Thor Vähi: Paljud investorid jagavad meie vaadet, et eelmisel aastal alanud suurem turu kasvufaas alles kogub hoogu
5
Uudised
  • 30.06.26, 10:51
Estmak Capitali arendatud ja NOBE ehitatud hotell sai tipptunnustuse
6
Uudised
  • 30.06.26, 06:30
Flipitud korterid lähevad kui kuumad saiad
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele