Haiti president Rene Preval teatas, et tema maa ei võta enam vastu rahvusvahelist toiduabi, kuna see takistab kohalikku majandust jalule tõusmast.
12. jaanuaril tugevas maavärinas kannatanud Haiti president tegi avalduse lagunenud presidendipalee ees toimunud pressikonverentsil, kus ütles, et riik ei vaja enam toidu- ja veesaadetisi, vahendas Lenta AFPd.
Preval teatas samas visiidist Ameerika Ühendriikidesse, kus ta kavatseb teiste kõrgete poliitikute kõrval kohtuda ka president Barack Obamaga.
Presidendi sõnul on kätte jõudnud aeg abi vähendamiseks, kuna välisabi ei lase areneda siseturul ja luua uusi töökohti.
Haiti maavärina tõttu hukkus viimastel andmetel 220 000 inimest, 1,3 miljonit elanikku jäi peavarjuta.
ÜRO plaanib toidu, vee ja esmatarbekaupade vedu Haitile praegu hoopis suurendada, väites, et haitilased pole võimelised neile vajalikku kaupa siseturult ostma.
Punase Risti andmetel on kodu kaotanud haitilastest telklinnakutesse majutatud vaid pool. Haiti vajab veel hädasti telke, sanitaartehnikat ja muud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?