Katar sõlmis Prantsusmaa Eutelsat Communicationsiga lepingu esimese maa tehiskaaslase orbiidile lennutamiseks 2012. aasta lõpus, kirjutas Arabian Business.
Satelliidiprojekt kannab nime Eshail ja läheb maksma 300 miljonit dollarit. Üle 50% rahast tuleb Katarilt, ülejäänud prantslastelt.
Tehiskaaslast plaanitakse kasutada telepildi edastuseks, mobiilisideks ja valitsuse teenindamiseks kogu Lähis-Idas, Põhja-Aafrikas ja Kesk-Aasias.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.