Valitsus kahtles finantsturgude olukorras, mistõttu arvati paremaks Eesti Energias hoopis omakapitali suurendada, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.
"Sain ülesande töötada riigi panuse variandiga, mida ka tegin," märkis ta. "Otsuse projekt, mille esitasin, näeb ette laenumandaadi küsimist Riigikogult kuni seitsme miljardi ulatuses, jättes samas paindlikuks raha hulga, ajastuse ja investeeringute iseloomu, ka ei ole riigi panus selle järgi ainuvõimalik rahastamisallikas," täpsustas Ligi.
Ta lisas, et valitsuse otsuse tähtsaim sisu on investeeringu tagamine ning paindlikkus. "Meil pole vastust küsimusele, miks koguda jaaniks kokku seitse miljardit investorite raha, kui vajadus tekib mitte enne aastaid 2011-12 ning hinnang summale muutub ajas," tõdes Ligi.
Selleks, et otsustada erainvestorite kaasamine, tahab valitsus suuremat selgust põlevkivi- ja CO² poliitikate arengutes ning tegelikult ka õlitööstuse tehnoloogilistes väljavaadetes, samuti kaheldi finantsturgude olukorras, märkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Riigi panust ei eelistatud IPO-le, küll aga on ta tõenäolisem esimeses etapis," rõhutas Ligi. "Riik peaks investeeringuks raha laenama, mille otstarbekuse hindamiseks on meil piisavalt aega," lisas ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.