Elering jätkab koostöös Fingridiga suurprojekti ettevalmistamist eesmärgiga käivitada Estlink 2014. aastast, kommenteeris Eleringi juht Taavi Veskimägi.
Fingridi investeerimisotsus annab tema sõnul lõpliku kindluse Estlink 2 valmimises. "See saab teoks tänu elektrituru edukale käivitumisele Eestis. Me oleme saavutanud olukorra, kus 20% kogu elektritarbimisest kaubeldakse läbi börsi, see on kauplemismaht, milleni paljud riigid on jõudnud aastatega," rääkis Veskimägi.
Elering on teinud ca 1,5 miljardised investeerimisotsused juba varem. Märtsi alguses langetas Euroopa Komisjon omapoolse põhimõttelise otsuse Estlink 2 suurprojekti rahastamise osas.
Estlink 2 valmimise järel, mis lisab turule 650 megavatt-tundi võimsust, võime Veskimägi ütlusel rääkida ühtsest Põhja-Balti elektriturust. "Eesti elektrimajanduse keskseks strateegiliseks eesmärgiks peab olema lõimumine Euroopa elektrisüsteemi ja turuga. Estlink 2 kaabli ehitus on sellel teel hetkel kõige olulisem lüli ja see seob Eesti väga tugevalt Põhjamaade elektrivõrguga," sõnas ta.
Järgmisene oluline etapp Estlink 2 rajamisel on konverteralajaama ja kaabelliini hangete korraldamine, eesmärgiga sõlmida hankelepingud  2010. aasta jooksul.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele