Konkurentsiameti analüüsist selgus, et Eesti elektriturg avanes vähem kui 35%. Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi pakkus välja kaks võimalust, kuidas normi täita, üks neist aga avaldaks survet võrgutariifi tõusuks.
35%-ni vabatarbijate osakaalu tõstmiseks üks võimalus on tuua vabatarbijaks
olemise künnist 2Gwh alla, pakkus Veskimägi.
Teine kaalumist väärt võimalus on panna võrguettevõtted ostma võrgukadude katteks elektrit avatud turult, mis tagab kindlasti 35% eesmärgi saavutamise, lisas ta.  „Samas on siin oluline märkida, et viimane variant avaldab survet võrgutariifi tõusuks,“ kommenteeris võrguettevõtte juht.
Konkurentsiameti analüüs näitas, et elektrienergia lõpptarbimisest moodustab vabatarbijate osakaal ainult 28,5%. Eestil on kohustus avada elektriturg vabatarbijatele 35% ulatuses.
Kui Eesti ei täida võetud kohustust elektrituru avamise suhtes võib Euroopa Komisjon algatada Eesti suhtes rikkumismenetluse, mis on seni olnud
edasi lükatud seoses Eestipoolse lubadusega turg 35% ulatuses tänavu ja 100% 2013 aastal avada.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.08.26, 15:08
Veski Tehnopark kasvab koos Kiili kogukonnaga
Kes Kiili alevisse sisse keerab, märkab kindlasti uusi elumaju. Kus on inimesed, sinna saagu ka teenused ja töökohad. Selle eest hoolitseb alevi põhjaservas arenev Veski Tehnopark, Kontsepti büroo arhitektide täislahendus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele