Kütusekontsern BP alustas neljapäeval uue sulguri katsetamist, mis on vähemalt ajutiselt peatanud naftalekke aprillis Mehhiko lahes purunenud naftajuhtmest.
Paar päeva kulub aega, enne kui selgub, kas leke saadakse lõpuks lõplikult pidama. Praegu mõõdetakse ja jälgitakse rõhku, kirjutas Wall Street Journal.
„Isegi siis, kui testide ajal naftat enam ei leki, ei ole see veel märk, et nafta ja gaasi lekkimine puuraugust on püsivalt peatatud,“ teatas BP.
Lõpliku lahenduse ökokatastroofi põhjustanud naftajuhtme lekkimisele peaks tooma alternatiivne puurauk, mis BP hinnangul valmiks juuli lõpuks. USA valitsus ei hellita lootust, et see enne augustit valmida võiks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Augustis hakkavad ka esimesed väljamaksed 20 miljardi dollari suurusest fondist, mille BP lõi katastroofi kahjude korvamiseks, kirjutas WSJ.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.