• 01.09.10, 11:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Konkurentsiamet: Eesti Energia hinnatõus pole põhjendatud

Konkurentsiameti teatel pole Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ plaanitav võrgutasude hinnatõus põhjendatud.
Eesti Energia Jaotusvõrk taotleb kehtivate võrgutasudega võrreldes keskmiselt 18,8%-list hinnatõusu, sealhulgas tegevuskulude kasvu 11,3%.
Konkurentsiameti hinnangul peavad võrgutasud olema kulupõhised ja põhjendatud ning seega ei pea amet ettevõtja võrgutasude hinnataotlust põhjendatuks. Ajal, mil vabaturu tingimustes tegutsevad ettevõtted on asunud kulude kokkuhoiule, peavad sama suunda järgima ka monopolid ning tegevuskulude oluline kasv tänases majanduskeskkonnas ei saa olla kuidagi põhjendatud, teatas konkurentsiamet.
Vastavalt elektrituruseadusele koosneb elektri hind elektrienergia ja võrguteenuse hinnast ning mõlemad tuleb kooskõlastada konkurentsiametiga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.01.26, 16:34
Kuidas anda vanale hoonele uus elu – arhitektide vaade kasutusotstarbe muutmisele
Hooned on nagu inimesed, nemadki saavad kord vanaks. Kuidas anda vanale hoonele uut hingamist, sellest räägivad Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele