President Toomas Hendrik Ilvese sõnul tuleb Balti riikidel kiirelt edasi liikuda energiaprojektidega, mille seas on piirkondliku elektrituru avamine, Leedu-Poola elektriühenduse loomine ja tuumajaama küsimus.
President Ilves, kes esines välis- ja julgeolekupoliitika üle arutaval Riia konverentsil, kõneles viimase majanduskriisi mõjust ja kriisi ületamisest Eestis.
“Piirkondliku lõimumise süvendamine on üks õppetund, mille me kriisist kaasa võtsime,” ütles Eesti riigipea.
President Ilvese sõnul tuleb Balti riikidel kiirelt edasi liikuda energiaprojektidega, mille seas on piirkondliku elektrituru avamine, Leedu-Poola elektriühenduse loomine ja tuumajaama küsimus. Tema kinnitusel on sama oluline ka kaasaegsete transpordikoridoride rajamine, mis ühendaksid Baltimaad läbi Poola ülejäänud Euroopaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele