• 04.10.10, 19:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Iraak hindas oma naftavarud 143 miljardile barrelile

Iraagi tõendatud naftavarud ulatuvad viimastel andmetel 143,1 miljardi barrelini, vahendas AFP riigi naftatööstuse andmeid.
Iraak on naftavarudelt seega endiselt maailma kolmas riik Saudi Araabia ja Iraani järel. OPEC hindas Iraagi naftavarusid varem 115 miljardile barrelile. 71% naftast asub riigi lõunaosas, 20% põhjas ja 9% keskmaal.
Praegu ammutab Iraak ööpäevaga maapõuest 2,4 miljonit barrelit naftat. 2009. aastal pani Iraak mõned maardlad oksjonile, kus lubas osaleda ka välisfirmadel. Nii on selle riigi naftavarudele küüned taha saanud ka Venemaa ettevõtted Lukoil ja Gazprom Neft.
Autor: Haldusuudised.ee

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.05.26, 11:34
Kaev ei sünni joonlauaga, sest maa all paneb asjad paika loodus
Kaevumeister Tarmo Hälvin ütleb, et maa all ei tööta miski joonlaua järgi. Ühel kinnistul tuleb vesi kätte viie meetri pealt, kõrvalkrundil võib sama tulemuse nimel kaevata poole sügavamale. Just ettearvamatus on see, miks salvkaevude rajamisel ei määra töö mahtu ainult rõngaste arv või augu sügavus, vaid pinnas, veesooned ja kogemus oskus seda kõike lugeda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele