7. oktoober 2010
Jaga lugu:

Palling: rahateenimine pole Eesti Energia ainuke olemisvorm

Eesti Energia Nõukogu liikme ja reformierakondlase Kalle Pallingu sõnul on Eesti rahval õigus kindlasti küsida, mis need hinnatõusu küsivad Eesti Energia plaanid on, sest rahateenimine pole Eesti Energia kõige olulisem roll.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil ägestus peaminister Andrus Ansip, kui jutuks tuli elektrienergia kallinemine, öeldes, et see on nahaalsus ja lauslollus.

„Riigikogu liikmena pean samuti üsna loomulikuks, et Eesti rahval on õigus kindlasti küsida, mis need hinnatõusu küsivad Eesti Energia plaanid on,“ ütles Palling, kes telefoni teel ei soovinud teemat kommenteerida ja saatis vastuse meili teel.

Tegelikkuses sõltub Eesti energeetikas valdav osa üldse Eesti Energiast, on see hea või halb on igaühe enda otsustada, lisas poliitik .

„Mina arvan, et see suurima seisus seab teatud kohustused energiajulgeoleku tagamise osas,” lausus Palling.

Peaministri öeldu, et investeeringud tuleb üle vaadata ja hoolitseda eeskätt Eesti energiajulgeoleku eest, on omaniku soovina mõistetav, lausus ta.

“Mina samamoodi ei poolda sellist kauboilikku lähenemist, et vaid rahateenimine on Eesti Energia ainuke ja peamine olemisvorm,” kommenteeris Palling.

Eesti Energia ülesanne on tagada ka Eesti energiasõltumatus ja tulevikus peaks seda olulisemalt tõsisemalt võtma kui iga võimaliku „seksika“ uue projekti järgi tormates – energeetiline sõltumatus pole kuigi seksikas aga see on Eesti vabariigi ellujäämiseks möödapääsmatu, rääkis Palling.

"Natuke kahetine olukord on ka järelvalve osas – samal ajal on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eesti Energia omanik ning samal ajal teeb konkurentsiamet, mis tema haldusalas, energeetika üle järelevalvet. Kumbki, kas omaniku roll või järelevalve roll, oleks arukas viia teise ministeeriumisse,” sõnas Palling.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee